مازاك VCN 510C-II Nexus موديل 2010
Mazak VCN 510C-II Nexus
سنة الصنع
٢٠١٠
الحالة
مستعمل
الموقع
Bristol المملكة المتحدة
مازاك VCN 510C-II Nexus موديل 2010 Mazak VCN 510C-II Nexus
more Images
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
الشركة المصنعة:
Mazak
طراز:
VCN 510C-II Nexus
سنة الصنع:
٢٠١٠
الحالة:
مستعمل
السعر والموقع
الموقع:
Bristol, UK المملكة المتحدة
A21196480
رقم المرجع:
cmu/0533
تحديث:
آخر مرة في ١٥.٠٤.٢٠٢٦
وصف
Specification:
Control System: Mazatrol Matrix Nexus
Gusdpfx Asyh N Aasf Eeb
Table Size: 1300 mm x 550 mm
Maximum Table Load:1200 kg
X-Axis Travel: 1050 mm Y-Axis Travel: 510 mm Z-Axis Travel: 510 mm
Spindle Speed: 12000 RPM Spindle Taper: BT40 Spindle Motor: 18.5 kW
Tool Storage Capacity: 30 tools (Standard)
Tool Change Time (Chip-to-Chip):
Rapid Traverse (X/Y/Z): 36 m/min
Weight: ~ \(6900\) - \(7100\) kg
Machine Dimensions 3870 x 2819 x 2842mm