سيتزن BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
سنة الصنع
٢٠١٨
الحالة
مستعمل
الموقع
هولندا هولندا
سيتزن BNE-51MSY Citizen BNE-51MSY
more Images
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
سيتزن BNE-51MSY
الشركة المصنعة:
Citizen
طراز:
BNE-51MSY
سنة الصنع:
٢٠١٨
الحالة:
جاهز للاستخدام (مستعمل)
السعر والموقع
الموقع:
, هولندا هولندا
اتصل
تفاصيل فنية
أقصى سرعة للمغزل:
٥٬٠٠٠ دورة/دقيقة
مسافة الحركة محور X:
١٩٥ مم
مسافة الحركة لمحور Y:
٨٠ مم
مسافة الحركة لمحور Z:
٣٨٠ مم
قدرة محرك المغزل:
١٥٬٠٠٠ واط
الوزن الإجمالي:
٨٬٠٠٠ كجم
مصنع وحدات التحكم:
MITSUBISHI
طراز وحدة التحكم:
M730VS
عدد المحاور:
٨
تفاصيل العرض
معرّف الإعلان:
A21582758
رقم المرجع:
NL-TUR-CIT-2018-00001
تحديث:
آخر مرة في ٢٦.٠٣.٢٠٢٦
وصف
This 8-axis Citizen BNE-51MSY was manufactured in 2018. It features a maximum bar diameter of Ø 51 mm and a spindle speed of 5,000 min-1. The machine includes 12 turret stations and a slide stroke of 195 mm in the X1 direction. If you are looking to get high-quality turning capabilities, consider the Citizen BNE-51MSY horizontal turning machine we have for sale. Contact us for further details.
• Maximum Bar Diameter (SP1): Ø 51 mm
• Maximum Bar Diameter (SP2): Ø 51 mm
• Spindle Speed (SP1/SP2): 5,000 min-1
• Spindle Motor (SP1): 15/11 kW (15min./cont)
• Spindle Motor (SP2): 7.5/5.5 kW (15min./cont)
• Turret Stations: 12 ST. (HD1) / 12 ST. (HD2)
• Revolving Tool Motor: 2.2 kW
• Revolving Tool Torque: 20 Nm
• Revolving Tool Speed: Max. 6,000 min-1
• Slide Stroke (X1/Z1): 195 mm / 380 mm
• Slide Stroke (X2/Z2): 195 mm / 175 mm
• Slide Stroke (Y1): 80 (± 40) mm
• Slide Stroke (B): 450 mm