TA Technology OBS1300-A
في بي بالإضافة إلى ضريبة القيمة المضافة
سنة الصنع
٢٠٢٥
الحالة
جديد (يعمل بكامل كفاءته)
الموقع
Delfina بولندا
more Images
YouTube video
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
TA Technology OBS1300-A
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
منشار تقطيع الحزم، منشار قطع الألواح (فورماتوفكا)
الشركة المصنعة:
TA Technology
طراز:
OBS1300-A
سنة الصنع:
٢٠٢٥
الحالة:
جديد
الوظائف:
يعمل بكامل كفاءته
السعر والموقع
الموقع:
Delfina 20, 98-354 Siemkowice, PL بولندا
اتصل
تفاصيل فنية
ارتفاع القطع (أقصى):
١٬٣٠٠ مم
العرض الأقصى للقطع:
١٬٣٠٠ مم
الوزن الإجمالي:
٩٬٠٠٠ كجم
الوزن الأقصى لقطعة الشغل:
٨٬٠٠٠ كجم
محرك المنشار:
١١٬٠٠٠ واط
تحديث:
آخر مرة في ٢٥.٠٣.٢٠٢٦
وصف
The machine is available immediately — inspection and testing possible.
Working parameters:
• Max. bundle size: 1300 × 1300 mm (width / height)
• Max. input bundle length: 6000 mm
• Max. cutting length: 3000 mm
• Min. cutting length: 600 mm
• Max. bundle weight: 8000 kg
• Cutting accuracy: ±2 mm
Cutting module:
• Main motor: 11 kW
Godpjxn Rt Uofx Aiaobl
• HIWIN heavy-duty linear guides
• GB TITANIUM guide bar + STIHL chain
• Automatic lubrication system for the guide bar
Bundle stabilization:
• 6-point hydraulic clamping system (top + side + before and after the cutting line)
• Bundle alignment to vertical rollers
• Elimination of bundle movement as the saw enters
Process automation:
• Intelligent bundle strapping system
• Automatic determination of strapping points
• Possibility of automatic base cutting
• Discharge buffer for cut bundles
Conveying and handling:
• Cross infeed conveyor
• Cross outfeed conveyor
• Automatic discharge of bundles after cutting
Waste removal:
• Belt waste conveyor (~10 m)
• Hydraulic tilt rollers in the cutting module (prevents jamming of large waste pieces)
Automation:
• Siemens PLC controller
• Yaskawa servodrive and inverters
• 21–22” operator panel