SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
سعر ثابت بالإضافة إلى ضريبة القيمة المضافة
سنة الصنع
٢٠٢٤
الحالة
جديد
الموقع
Schüttorf ألمانيا
more Images
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
SCHORR RR12HHEF 3m mit FREIHUB
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
رافعة شوكية
الشركة المصنعة:
SCHORR
طراز:
RR12HHEF 3m mit FREIHUB
سنة الصنع:
٢٠٢٤
الحالة:
جديد
السعر والموقع
الموقع:
Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland ألمانيا
اتصل
تفاصيل فنية
نوع الوقود:
كهربائي
تحديث:
آخر مرة في ٢٠.٠١.٢٠٢٥
وصف
SCHORR electric high lift pallet truck with free lift 1200kg load capacity 3m lifting height
-- Ideal for low ceiling heights
-- Mast only extends from the height of the mast (FREE LIFT)
-- Fully electric & self-propelled with various driving modes
-- Incl. 24V 100Ah gel batteries (maintenance-free) and integrated charger
Gijdpfx Afemxkifo Eet
-- High-quality CURTIS control unit (waterproof)
-- Polyurethane tires: durable and abrasion-resistant
-- Various riding programs (incl. "Turtle" / "Slow mode")
-- Safe stand thanks to electromagnetic brakes
-- High-performance hydraulic pump
The forks have a standard Euro pallet dimension (fork length of 1150 mm).
The two built-in 12V gel batteries with a capacity of 100Ah ensure a long operating time of up to approx. 4 hours. Charging the pallet truck is easy: simply plug it into a conventional 230V socket and the pallet truck is ready for use again in no time.
Technical data:
-- Load capacity: 1200kg
-- With free lift
-- Lifting height: 3m
-- Motor power: 750W
-- Weight: 465kg
Lifting speed:
-- with load: 83mm/s
-- without load: 136mm/s
Lowering speed:
-- with load: 112mm/s
-- without load: 98mm/s.
Climbing ability:
-- with load 6%
-- without load 8%
Turning radius: 1366 mm