SCHORR Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
سعر ثابت بالإضافة إلى ضريبة القيمة المضافة
سنة الصنع
٢٠٢٤
الحالة
جديد
الموقع
Schüttorf ألمانيا
more Images
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
آلة تنقية
الشركة المصنعة:
SCHORR
طراز:
Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
سنة الصنع:
٢٠٢٤
الحالة:
جديد
السعر والموقع
الموقع:
Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland ألمانيا
تحديث:
آخر مرة في ٢٨.١٠.٢٠٢٤
وصف
SCHORR SCRUBBER DRYER 24V FLOOR MOP SCRUBBER 100AH SCRUBBING MACHINE
Efficient floor cleaning combined with extremely easy handling.
With the 100Ah batteries installed, intensive continuous use of approx. 4 hours is possible. The batteries are conveniently charged with the supplied charger at a standard 230V socket.
SCHORR SCRUBBER DRYER RR1030FS - DISCOVER THE ADVANTAGES:
-- Fully electric scrubber dryer with 1030mm working width - ideal for large halls and rooms
-- Up to 4500m²/h cleaning performance
-- 80 liter fresh water tank and 85 liter waste water tank
-- 510mm brush diameter
-- Powerful 24V 100AH batteries
-- Extremely robust and reliable
Technical data
Manufacturer (abbreviation): SCHORR
Type designation of the manufacturer: RR1030FS
Drive: Seat
Power suction motor: 500W
Power: Brush motor: 500W
Godpsuacy Asfx Af Eeit
Power: Drive motor: 500W
Operating time: approx. 4 hours
Number of wheels: 3
Tires: PU (non-slip)
Own weight: 250kg
Basic dimensions
Fresh water tank volume: 80l
Dirty water tank volume: 85l
Brush diameter: 510mm
Total length: 1400mm
Total width: 1030mm
Overall height: 1100mm