N40 MCT 4500
مركز الخراطة والطحن CNC
NILES-SIMMONS
N40 MCT 4500
سنة الصنع
١٩٩٨
الحالة
مستعمل
الموقع
Düsseldorf
بيانات عن الآلة
- اسم الماكينة:
- مركز الخراطة والطحن CNC
- الشركة المصنعة:
- NILES-SIMMONS
- طراز:
- N40 MCT 4500
- سنة الصنع:
- ١٩٩٨
- الحالة:
- مستعمل
السعر والموقع
- الموقع:
- Lager Düsseldorf
- A20720167
- رقم المرجع:
- تحديث:
- آخر مرة في ٠٥.٠٢.٢٠٢٦
وصف
turning length 4.500 mm
greates pass round over bed 810 - 760 mm
swing diameter over slide rest 740 mm
control SIEMENS - 840 C
max. turning diameter 800 mm
turning diameter over slide 740 mm
travel -x2 axis 875 mm
travel -z2 axis 5.200 mm
CNC Turning- and Milling Center | NILES-SIMMONS - N40 MCT 4500
equipped with a turret for driven tools
as well as NC steady rest and tailstock.
Additional equipment:
- Centering points,
- Jaw sets,
- Clamping jaws,
The machine is in a well-maintained condition.
Godpfx Aijx Emvieasbl
Please refer to further technical details in the attachement of the offer.
#Tags: N-40 | N 40 | N40MCT4500 | N40MCT
control SIEMENS - 840 C
max. turning diameter 800 mm
travel -x2 axis 875 mm
travel -z2 axis 5.200 mm
Additional equipment:
- Centering points,
- Jaw sets,
- Clamping jaws,
Godpfx Aijx Emvieasbl
إرسال طلب
هاتف & فاكس
+49 2324 ... إعلانات
قد تهمك أيضًا هذه الإعلانات.
مزاد
انتهى المزاد
Baden-Württemberg
٢٬٩٦٩ km
NILES-SIMMONSN 40 MCT 4500
NILES-SIMMONSN 40 MCT 4500
إعلان صغير
Schlüchtern
٣٬١٨٦ km
MazakSlant Turn 40 MC
MazakSlant Turn 40 MC
إعلان صغير
Albano Sant'Alessandro
PAMASPEEDRAM 1
PAMASPEEDRAM 1
Jünkerath
آلة طحن
Deckel MahoDMC 1035 V
Deckel MahoDMC 1035 V