MORI SEIKI NH4000 DCG
سنة الصنع
٢٠١١
الحالة
مستعمل
الموقع
ألمانيا ألمانيا
موري سيكي NH4000 DCG MORI SEIKI NH4000 DCG
more Images
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
MORI SEIKI NH4000 DCG
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
موري سيكي NH4000 DCG
الشركة المصنعة:
MORI SEIKI
طراز:
NH4000 DCG
سنة الصنع:
٢٠١١
الحالة:
جاهز للاستخدام (مستعمل)
السعر والموقع
الموقع:
, ألمانيا ألمانيا
اتصل
تفاصيل فنية
مسافة الحركة محور X:
٥٦٠ مم
مسافة الحركة لمحور Y:
٥٦٠ مم
مسافة الحركة لمحور Z:
٦٣٠ مم
حمولة الطاولة:
٤٠٠ كجم
الوزن الإجمالي:
١٠٬٠٠٠ كجم
أقصى سرعة للمغزل:
١٤٬٠٠٠ دورة/دقيقة
عدد المحاور:
٤
تفاصيل العرض
معرّف الإعلان:
A21589853
رقم المرجع:
DE-MIL-MOR-2011-00002
تحديث:
آخر مرة في ٠٨.٠٤.٢٠٢٦
وصف
This 4-axis MORI SEIKI NH4000 DCG was manufactured in 2011. It features impressive travels of approximately 560 mm in both X and Y axes, and 630 mm in the Z axis. The machine has a maximum spindle speed of 14,000 rpm and a robust table size of 400 x 400 mm, with a maximum table load of 400 kg. If you are looking to get high-quality machining capabilities, consider the MORI SEIKI NH4000 DCG horizontal machining centre we have for sale. Contact us for further details.
• Units available: 2
• CNC Horizontal Machining Center (Mori 1) MORI SEIKI NH4000 DCG
• Connection specifications: 200V/3 phases/50Hz
• Table dimensions (W x D): approx. 40 x 40 cm
• Control: MORI SEIKI
• approximately 10000 kg
• Horizontal CNC Machining Center (Mori 2) MORI SEIKI NH4000 DCG
• Operating hours: 22,031
• Power supply: 200V/3 phases/50Hz