DEN-JET CD160-2500
سنة الصنع
٢٠١٧
الحالة
مستعمل (يعمل بكامل كفاءته)
الموقع
Rheda-Wiedenbrück ألمانيا
منظومة ديزل عالية الضغط 2500 بار 25 لتر/دقيقة DEN-JET CD160-2500
more Images
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
بيانات عن الآلة
اسم الماكينة:
منظومة ديزل عالية الضغط 2500 بار 25 لتر/دقيقة
الشركة المصنعة:
DEN-JET
طراز:
CD160-2500
سنة الصنع:
٢٠١٧
الحالة:
مستعمل
الوظائف:
يعمل بكامل كفاءته
ساعات التشغيل:
٣٠٠ h
السعر والموقع
الموقع:
33378 Rheda-Wiedenbrück, Deutschland ألمانيا
اتصل
تفاصيل فنية
العرض الكلي:
٢٬١٦٠ مم
الطول الكلي:
١٬٣٥٠ مم
الارتفاع الكلي:
١٬٧٠٠ مم
ضغط:
٢٬٥٠٠ شريط
ضغط التشغيل:
٢٬٥٠٠ شريط
وقود:
ديزل
الوزن الإجمالي:
١٬٨٥٠ كجم
السرعة الدورانية (القصوى):
١٬٨٠٠ دورة/دقيقة
طول خرطوم الضغط العالي:
٢٠٬٠٠٠ مم
وزن فارغ:
١٬٨٥٠ كجم
سعة خزان الوقود:
١٤٠ ل
نوع التبريد:
ماء
قدرة:
١٢٠ كيلوواط (١٦٣٫١٥ حصان)
ضغط المياه:
سعة المضخة:
٢٥ لتر/دقيقة
معدات:
رافعة, لوحة النوع متوفرة
تفاصيل العرض
معرّف الإعلان:
A20451375
رقم المرجع:
2080
تحديث:
آخر مرة في ١٩.١١.٢٠٢٥
وصف
CD160-2500 with 2500 bar and 25 l/min. The pump is powered by a water-cooled 4-cylinder SISU diesel engine. The entire frame is made of hot-dip galvanized steel, ensuring long durability and corrosion resistance. The frame is equipped on all four corners with rubber feet, forklift pockets, and lifting eyes. The machine features a galvanized roof plate with a side mount for the protection and storage of, for example, high-pressure hoses. Similar to but not a Dynajet, Falch, Hammelmann, Kamat, Uraca, Woma, etc.
General Specifications:
Operating pressure: 2500 bar
Flow rate: 25 l/min
Max. pump speed: 560 rpm
Drive engine: 4-cylinder SISU diesel
Drive engine output: 119.3 kW
Godpexufbtofx Aiajbl
Drive engine speed: 1800 rpm
Tank: 140 L
Max. fuel consumption: 26 L/h
Dimensions and unladen weight (SKID): 2160 mm x 1350 mm x 1700 mm (1850 kg)