C6000FSL / DUPLEX 4100 / FREE-LIFT
رافعة شوكية جانبية
Combilift
في بي بالإضافة إلى ضريبة القيمة المضافة
سنة الصنع
٢٠١٩
الحالة
مستعمل
(يعمل بكامل كفاءته)
الموقع
Łomno
بيانات عن الآلة
- اسم الماكينة:
- رافعة شوكية جانبية
- الشركة المصنعة:
- Combilift
- سنة الصنع:
- ٢٠١٩
- الحالة:
- جيد جدًا (مستعمل)
- الوظائف:
- يعمل بكامل كفاءته
- ساعات التشغيل:
- ٤٬٤٢٨ h
السعر والموقع
- الموقع:
- Łomno 15A, 27-225 Pawłów, Polska
اتصل
تفاصيل فنية
- سعة التحميل:
- ٦٬٠٠٠ كجم
- ارتفاع الرفع:
- ٤٬١٠٠ مم
- رفع حر:
- ١٬٩٠٠ مم
- مركز تحميل الحمولة:
- ٦٠٠ مم
- نوع الوقود:
- ديزل
- نوع السارية:
- دوبلكس
- ارتفاع البناء:
- ٢٬٩٥٠ مم
- مصنع المحركات:
- DEUTZ
- نوع التروس:
- هيدروليكي
- عرض إطار الشوكة:
- ١٬٣٢٠ مم
- طول الشوكات:
- ١٬٤٠٠ مم
- عرض الشوكة:
- ٢٠٠ مم
- سُمك الشوكة:
- ٥٠ مم
- حالة الإطارات:
- ١٠٠ نسبة مئوية
- نوع الإطار الأمامي:
- إطارات فائقة المرونة (أسود)
- مقاس الإطار الأمامي:
- 8.25 R15
- نوع الإطار الخلفي:
- إطارات فائقة المرونة (أسود)
- مقاس الإطار الخلفي:
- 315/70 R15
- الوزن الإجمالي:
- ١٥٬٥٠٠ كجم
- وزن فارغ:
- ٩٬٥٠٠ كجم
- الارتفاع الكلي:
- ٣٬٢٠٠ مم
- الطول الكلي:
- ٤٬٧٠٠ مم
- العرض الكلي:
- ٢٬٣٠٠ مم
- لون:
- أصفر
- طراز المحرك:
- TCD 3.6 L4
- معدات:
- إزاحة جانبية, إضاءة, شوكة منصات, علامة CE, كابينة
تفاصيل العرض
- معرّف الإعلان:
- A21917618
- رقم المرجع:
- R_W115
- تحديث:
- آخر مرة في ١٣.٠٥.٢٠٢٦
وصف
🔍 Looking for a reliable forklift? We are industry specialists! 💼
✅ Explore our inventory and find the ideal solution for your business!
🚜 Highlighted in this listing:
COMBILIFT C6000FSL – DUPLEX 4100mm – Year 2019 – 4428 HOURS – DIESEL – FREE LIFT – FORK POSITIONER – SIDELOADER – 1400MM FORKS – CONDITION: 5/5 ⭐
This forklift is in excellent technical condition and ready for immediate deployment. 🔧
🔧 Key Features and Technical Specifications:
Model: COMBILIFT C6000FSL
Year of manufacture: 06/2019 📅
Lifting capacity: 6,000 kg ⚖️
Operating hours: 4,428 h ⏱️
Mast type: Duplex
Lift height: 4,100 mm 📦
Power: Diesel ⛽
Load center: 600 mm
Total weight: 9,500 kg
🛞 Tyres:
Solid, superelastic tyres in good condition
Front tyres: Superelastic – 8.25 R15 – ✅ 100% TREAD
Rear tyre: Superelastic – 315/70 R15 – ✅ 100% TREAD
📐 Dimensions:
Overall height (mast lowered): 2,950 mm
Fork length: 1,400 mm
Free lift: 1,900 mm
Total height (mast extended): 3,200 mm
Overall length: 4,700 mm
Overall width: 2,300 mm
Giedpfx Afoy R N Swj Eet
Positioner width: 1,320 mm
⚙️ Equipment:
💡 Lighting system
🎯 Adjustable boom
🥄 Pallet forks
🎚️ Fork positioner
🛠️ Operator cabin
📏 Side platforms – 1,400 mm
🧩 Additional Features:
🔄 Integrated multi-directional steering system
👨✈️ Ergonomic operator’s cabin
🏋️♂️ High reliability during intensive operation
🏭 Suitable for both outdoor and indoor warehouse applications
📦 Condition: Fully operational, regularly maintained, and immediately available for work.
🚚 We offer Europe-wide transport and provide a FREE initial inspection! 🎁
تمت ترجمة الإعلان تلقائيًا. قد تحدث أخطاء في الترجمة.
🚜 Highlighted in this listing:
Model: COMBILIFT C6000FSL
Year of manufacture: 06/2019 📅
Lifting capacity: 6,000 kg ⚖️
Operating hours: 4,428 h ⏱️
Mast type: Duplex
Lift height: 4,100 mm 📦
Power: Diesel ⛽
Load center: 600 mm
Total weight: 9,500 kg
🛞 Tyres:
📐 Dimensions:
Fork length: 1,400 mm
Free lift: 1,900 mm
Overall length: 4,700 mm
Overall width: 2,300 mm
Giedpfx Afoy R N Swj Eet
Positioner width: 1,320 mm
⚙️ Equipment:
💡 Lighting system
🎯 Adjustable boom
🥄 Pallet forks
🎚️ Fork positioner
🛠️ Operator cabin
📏 Side platforms – 1,400 mm